Organizacja obecnego systemu kształcenia Organizacja obecnego systemu kształcenia

Organizacja obecnego systemu kształcenia

Przypominamy - w roku akademickim 2019/2020:

1. Zajęcia dydaktyczne do 16 czerwca prowadzone są jedynie w formie zdalnej.

2. Sesja egzaminacyjna w semestrze letnim: od 17 czerwca do 18 września.

3. Sesja poprawkowa: od 19 do 30 września.

4. Zaliczenia i egzaminy letniej sesji egzaminacyjnej mogą odbywać się w formie stacjonarnej lub zdalnie. Dopuszcza się zmianę metod i kryteriów oceniania w stosunku do zapisanych w sylabusie zajęć, o której należy poinformować studentów.

5. Zaliczenia i egzaminy zajęć zakończonych zdalnie mogą odbywać się w formie stacjonarnej w terminie od 17 czerwca z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego oraz zdalnie w formie ustalonej przez prowadzącego ze starostą roku, w terminie poprzedzającym termin rozpoczęcia sesji egzaminacyjnej.

6. Egzaminy ustne realizowane on-line muszą być przeprowadzane wyłącznie z wykorzystaniem usługi MS Teams i rejestrowane przez prowadzącego.

7. Zajęcia dydaktyczne wymagające bezpośredniego udziału studentów, które nie mogły zostać zrealizowane w części lub w całości semestrze letnim 2019/2020 mogą być realizowane do 11 września w terminach ustalonych pomiędzy prowadzącym, starostą roku i planistą oraz zgłoszone do zastępcy ds. kształcenia.

8. Zajęcia dydaktyczne, które nie zostaną zrealizowane w semestrze letnim 2019/2020 zostają przeniesione na rok akademicki 2020/2021 (studenci otrzymują bezpłatny wpis warunkowy).

Podstawa prawna: Zarządzenie nr 58/2019/2020 Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego z dnia 7 maja 2020 r. w sprawie wytycznych dotyczących organizacji procesu kształcenia oraz trybu przeprowadzania i organizacji egzaminów dyplomowych w formie zdalnej, a także dostosowania organizacji roku akademickiego 2019/2020 w okresie zagrożenia wirusem SARS-CoV-2